Co udělat pro změnu trvalého pobytu?

20. únor 2019
Změna adresy trvalého pobytu se ohlašuje na obecním úřadu, případně úřadu městské části nebo městského obvodu, a to v místě, kam se stěhujete. Budete muset doložit, že máte právo užívat byt nebo dům, do kterého si chcete trvalý pobyt přihlásit.

Jak na délku fixací úroků u hypotéky?

10. únor 2019
Uvažujete-li letos o hypotéce, budete se muset zajímat o délku fixace úroků a o to, jaké období bude nejvýhodnější z hlediska příznivého úroku. Před nedávnem se začaly zvedat úroky na hypotékách, které se aktuálně pohybují v rozmezí 2-3 procent.

Kdy je možné odečíst hypotéku z daní?

25. leden 2019
Pokud využíváte nemovitost k bydlení svého či svých blízkých, můžete úroky zaplacené za úvěry na bydlení uplatnit jako odečitatelnou položku na daních z příjmu až do částky 300 tisíc Kč. V praxi to má ale háček, jelikož tato možnost neplatí pro každého.

O nájmy je větší zájem, mohou za to dražší hypotéky

20. leden 2019
Zatímco v zahraničí je bydlení v nájmu zcela běžné, v ČR tomu tak zdaleka není. Situace se však obrací po zavedení přísnějších podmínek pro poskytování hypoték od 1.10.2018. Ubylo totiž zájemců o koupi nemovitosti, ale daleko více lidí se zajímá o nájemní bydlení.

Podle Hypoteční banky je s bydlením spokojeno 74% lidí

15. leden 2019
Poté, co banky na doporučení ČNB zpřísnily podmínky pro poskytování bypotečních úvěrů, se objevily obavy, že řada mladých lidí na hypotéku již nedosáhne. Zaplatit 20% hypotéky ze svého, nebo s pomocí rodičů není pro některé mladé jednochou záležitostí.

Může pronajímatel vstupovat do nemovitosti?

20. prosinec 2018
Ve vztahu pronajímatel vers. nájemce se střetávají dva zájmy. U pronajímatele je to právo na kontrolu jeho majetku a u nájemce zase jeho právo na soukromí. Někdy dochází díky nejasnému výkladu ke sporům.
123456789101112

Potřebujete půjčku na bydlení, podnikání nebo jinou potřebu?

Zadat poptávku

Nezávazně a bezpečně.