Mladé páry si mohou na bydlení půjčit od státu

25. srpen 2018
Financovat vlastní bydlení je pro mladé lidi stále obtížnější. Stát ztěžuje podmínky pro poskytování hypotečních úvěrů, ale pomáhá alespoň některým tzv. Programem pro mladé.

Kolik stojí bydlení? Mnoho mladých nemá ani ponětí

20. srpen 2018
České domácnosti musí největší část ze svého rodinného rozpočtu vydat na bydlení. Přitom mnoho mladých vůbec netuší, kolik jejich rodiče každý měsíc platí za nájem, hypotéku, zálohy na energie či vodu.

Důsledky vyšší inflace? Například dražší hypotéky

15. srpen 2018
Inflace je nepříjemná skutečnost, která nejen zdražuje hypotéky a znehodnocuje úspory střadatelů na jejich bankovních účtech. Aktuální výše inflace překročila dvě procenta a ČNB zvyšuje úrokové sazby.

Po vlastním bydlení touží čím dál tím více lidí, kteří jsou single

25. červenec 2018
V posledních letech roste počet lidí, kteří chtějí mít vlastní bydlení je pro sebe a bydlet sám. Tento trend souvisí jednak se stále vysokou rozvodovostí, a jednak s fenoménem, který je znám jako „život singl“.

Proč jsou hypotéky tak drahé?

20. červenec 2018
Opatřit si vlastní bydlení je stále těžší. Ceny nemovitostí rostou a banky znovu zpřísňují podmínky pro získání hypotéky. Podle analýz zdražily byty v letošním prvním čtvrtletí oproti stejnému období r. 2017 o téměř 16 procent, v Praze dokonce o 17,5 procent.

Do realit se už neinvestuje tolik co dříve

15. červenec 2018
Ještě nedávno Češi s oblibou investovali do nemovitostí. Pokud někdo před pěti lety investoval v Praze do bytu jeden milión korun, vydělal za pět let 680 tisíc korun. Lepší zhodnocení měla pouze virtuální měna bitcoin nebo průmyslový index americké burzy.
1234567

Potřebujete půjčku na bydlení, podnikání nebo jinou potřebu?

Zadat poptávku

Nezávazně a bezpečně.