V současné době roste počet lidí, kteří jsou v insolvenci i těch kterým insolvence již skončila. Banky tyto klienty vnímají velice, velice rizikově. Insolvence není dobrým znamením řádně splácejícího klienta. Ale i tito lidé řeší potřebu bydlení a potažmo i nějakého financování. Otázkou je, zda je možné v těchto situacích využít hypotéku.
Nutno podotknout, že po skončení insolvence je záznam v rejstříku zanesen ještě dalších pět let. Standardní hypotéku tedy dostane klient až po výmazu z insolvenčního rejstříku. Existují nějaké možnosti financování?

Odmítla Vás banka? Nebankovní hypotéka s plánovaným refinancováním do banky je řešením.

Zadat poptávku financování

Aktuální informace !!! V současné době už téměř neumíme financovat klienty po insolvenci. Vyjímkou je minimální doba po uplynutí insolvence optimálně 4 roky. Bohužel banky tyto klienty nechtějí už ani jako spolužadatele. Pokud nesplňujete dobu 4 roky po insolvenci nevyplňujte poptávku.  

Jaké jsou možnosti financování po skončení insolvence?

Z vyjednávání v bankách vyplynuly následující přístupy:
1. Banky, které jsou ochotny půjčit po skončení insolvence i když záznam v rejstříku bude ještě např. dalších 5 let. Banka půjčí za určitých podmínek a s naším doporučením.
2. Banky ochotné půjčit po skončení insolvence a po výmazu záznamu v rejstříku. Tedy po pěti letech od ukončení insolvence.
3. Banky, které nepůjčí nikomu kdo již měl jednou insolvenci.
Všechny případy financování, kde již dlužník měl insolvenci se řeší individuálně a nelze je paušalizovat. Velmi záleží na důvodu insolvence, proč se klient do insolvence dostal, jak insolvence probíhala.

Jak financovat, když mám ještě insolvenci

Pokud je dopředu zřejmé, že žádná banka nebude ochotna poskytnout hypoteční úvěr. Nabízí se možnost nebankovní hypotéky s domluveným refinancováním k bance po určité době. Musí to však dávat smysl.

Postup u všech případů, kde bylo insolvenční řízení je následující. Připraví se žádost na hypotéku do banky, projedná se a prodiskutují se varianty. Musíme podat výjimku na schválení. Z jednání vyplyne za jakých podmínek banka hypoteční úvěr poskytne.

V některých případech je nemožné financovat jakýmkoliv způsobem a tady musíme čekat např. na výmaz z insolvenčního rejstříku.

Došly peníze na hypotéku, co dělat?

25. září 2019
Současný ekonomický růst nebude trvat věčně. Pokud začne výkonnost české ekonomiky klesat, dají se očekávat i problémy tuzemských domácností, které splácejí hypotéku.

Potřebujete půjčku na bydlení, podnikání nebo jinou potřebu?

Zadat poptávku

Nezávazně a bezpečně.