Jak se budou vyvíjet úrokové sazby u hypoték na začátku roku 2019

20. únor 2019
Začátky nových roků jsou pro banky ve znamení nižšího zájmu o hypoteční úvěry ze strany klientů. Letošní rok to umocňuje také fakt rostoucích úrokových sazeb. Aby bankám nezačaly horší časy, jsou nuceni v rámci konkurenčního boje přistupovat k zlevňování. 
Úrokové sazby začaly stoupat po ukončení intervencí ČNB a zvýšení sazeb ČNB v roce 2017. Od té doby úrokové sazby stoupaly. Za posledního půlroku to bylo 0,5 %. 

Chcete zjistit jaký úrok získáte?

Kalkulačka

Budou úrokové sazby klesat?

Bankovní instituce, aby na trhu uspěly, díky nedávnému zpřísnění podmínek poskytování hypoték, musí klientům s dobrou platební morálkou nabídnout zajímavý úrok. To je další argument pro zlevňování. Většina odborníků pohybujících se na trhu se shoduje v tom, že následující období několika měsíců bude ve znamení stagnace či mírného snižování úrokových sazeb. To je dobrá zpráva především pro bezproblémové klienty. 
Did you like this article? Share it!

  
  

Potřebujete půjčku na bydlení, podnikání nebo jinou potřebu?

Zadat poptávku

Nezávazně a bezpečně.

Související články z webu

22. leden 2018
Jak se řeší hypotéka při rozvodu?

Hypotéka je jedním z nejvýznamnějších rozhodnutí v životě, jelikož se jedná závazek na mnoho let. I zde může nastat celá řada komplikací, jednou z nich je rozvod. Manželé, kteří si pořídili hypotéku,

30. srpen 2017
U jaké banky si vzít hypotéku

Poradíme, kde získat nejvýhodnější hypotéku. Tak abyste s co nejmenším úsilím dosáhli svého vysněného bydlení. Každá banka totiž nabízí různým kategoriím klientů různé podmínky financování.

19. březen 2018
Je možné refinancovat hypotéku bez doložení příjmu?

Od loňského prosince jsou banky při poskytování úvěrů bez doložení příjmů opatrnější. Oko při refinancování někdy zamhouří jen v případech, kdy klient hypotéku dosud řádně a včas splácel.