Hypotéka pro mladé - jak na ni?

22. červen 2017

Stalo se běžným standardem, že i velmi mladí lidé žádají o hypotéku. Není to nic vyjímečného. Více než jiní by však měli přemýšlet nad důsledky, přeci jenom je to závazek na dlouhou dobu. Ale touha bydlet ve vlastním často zvítězí nad rizikem budoucích splátek.
Mladí čerstvě vystudovaní stojí před dvěma problémy při získání hypotéky. Ihned po vystudování školy nemají dostatečně vysoké příjmy a často nemají naspořené žádné finanční prostředky. Situace však není beznadějná a banky pro takové klienty připravily hypotéky pro mladé.

Výhody hypotéky pro mladé

Výhodou takové hypotéky je možnost rozložit si splátky na maximální dobu splácení. Tím se sníží měsíční splátka na minimum. Některé banky umožňují progresivní splácení. Na začátku se splácí méně a časem se splátka zvyšuje. To je vhodným řešením pro toho, kdo očekává karierní postup nebo ví, že bude mít v budoucnu vyšší příjmy.

Hypotéka je závazek na dlouhou dobu a proto se vyplatí porovnat úroky na naší kalkulačce hypoték pro mladé.
Zadat poptávku Zadat poptávku

Did you like this article? Share it!

  
  

Potřebujete půjčku na bydlení, podnikání nebo jinou potřebu?

Zadat poptávku

Nezávazně a bezpečně.

Související články z webu

22. leden 2018
Jak se řeší hypotéka při rozvodu?

Hypotéka je jedním z nejvýznamnějších rozhodnutí v životě, jelikož se jedná závazek na mnoho let. I zde může nastat celá řada komplikací, jednou z nich je rozvod. Manželé, kteří si pořídili hypotéku,

30. srpen 2017
U jaké banky si vzít hypotéku

Poradíme, kde získat nejvýhodnější hypotéku. Tak abyste s co nejmenším úsilím dosáhli svého vysněného bydlení. Každá banka totiž nabízí různým kategoriím klientů různé podmínky financování.

19. březen 2018
Je možné refinancovat hypotéku bez doložení příjmu?

Od loňského prosince jsou banky při poskytování úvěrů bez doložení příjmů opatrnější. Oko při refinancování někdy zamhouří jen v případech, kdy klient hypotéku dosud řádně a včas splácel.