Podle Hypoteční banky je s bydlením spokojeno 74% lidí

15. leden 2019

Poté, co banky na doporučení ČNB zpřísnily podmínky pro poskytování bypotečních úvěrů, se objevily obavy, že řada mladých lidí na hypotéku již nedosáhne. Zaplatit 20% hypotéky ze svého, nebo s pomocí rodičů není pro některé mladé jednochou záležitostí. Zvláště, když nároky na bydlení se stále zvyšují, čemuž se ovšem nelze divit.

Jaká jsou nejčastější přání ohledně bydlení?

Zeptáte-li se kohokoliv na ideální bydlení, odpoví, že by si přáli rodinný domek se zahradou a garážík, a to co nejblíže práce a školy. Na to nedosáhne samozřejmě každý, přesto jsou podle průzkumu se svým bydlením spokojeny tři čtvrtiny dotázaných. Lidé oceňují hlavně praktické výhody, jako je dostupnost mateřských a základních škol (44%), velikost bytu či domu (41%), dojezdová vzdálenost do práce(40%), nebo také okolní prostředí a dopravní spojení (38%). Avšak až tak růžové to zase není, jelikož pětina dozázaných není spokojena se stavem svého bydlení a jeho vybavením.

Lidé si chtěji své domácnosti vylepšit

Spokojenost s bydlením sice převažuje, ale 6 z 10 dotázaných plánuje nějakou změnu, nejčastěji v podobě rekonstrukce stávajícího bydlení. Koupi nového domu či bytu plánuje 16 % dotázaných. Čtvrtina plánuje provést změnu do roka, 6 z 10 dotázaných v rozmezí 1 až 5 let. Většína lidí sní o životě v domě s garáží nebo parkovacím místem. Častým přáním je také velká zahrada a ekologické bydlení v nízkoenergetickém či pasivním domě.

S čím nejsou lidé spokojeni?

Nejméně populární je podle respondentů bydlení ve městě a v bytě. Dotazovaní, kteří zde bydlí by raději změnili své bydlení za život na vesnici. Nelíbilo by se jim ani bydlení v malém městě. Téměř třetina dotázaných by navíc rádo žilo v novostavbě.

Zadat poptávku

Did you like this article? Share it!

  
  

Potřebujete půjčku na bydlení, podnikání nebo jinou potřebu?

Zadat poptávku

Nezávazně a bezpečně.

Související články z webu

25. červenec 2019
Bouráte starý dům? Nezapomeňte na tyto povinnosti

K demolici starého domu je třeba vyřídit řadu dokladů a povolení, bez nichž se do bourání nemůžete pustit. Abyste se vyhnuli problémům s úřady a případné pokutě, musíte před demolicí vyřídit následují

22. leden 2018
Jak se řeší hypotéka při rozvodu?

Hypotéka je jedním z nejvýznamnějších rozhodnutí v životě, jelikož se jedná závazek na mnoho let. I zde může nastat celá řada komplikací, jednou z nich je rozvod. Manželé, kteří si pořídili hypotéku,

30. srpen 2017
U jaké banky si vzít hypotéku

Poradíme, kde získat nejvýhodnější hypotéku. Tak abyste s co nejmenším úsilím dosáhli svého vysněného bydlení. Každá banka totiž nabízí různým kategoriím klientů různé podmínky financování.